هجوم به سوی اسرائیل و آمریکا

آیت الله خامنه ای،رهبر ایران،نخستین سخنرانی خود را در اولین روز تعطیلات نوروز در مشهد آغاز کرد.علی خامنه ای با سخنانی تند و گزنده، به سوی دولتمردان و دیپلمات های غرب و اسرائیل هجوم آورد.آقای خامنه ای البته بیان کرد که:با مذاکره مستقیم با آمریکا مخالفتی ندارم،خوشبین نیستم.

روز قبل اما باراک اوباما،رییس جمهوری آمریکا،با سفری به اسرائیل به قوام و استحکام و صمیمیت بیشتر میان دو کشور آمریکا و اسرائیل،اشاره کرد؛همچنین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل هم با اخطاری به ایران که فرصت و زمان داده شده برای حل مناقشه هسته ای ایران از طریق دیپلماتیک و مذاکرات رو به پایان است و ایران نزدیک به حمله نظامی می شود،پیام سخنان خود را به گوش سران نظام جمهوری اسلامی رساند.اوباما هم به این مساله اشاره کرد که ایران دارای سلاح هسته ای تهدیدی برای تمام جهان است و دلایل را بر عدم رسیدن ایران به سلاح هسته ای بیان کرد؛همچنین آقای اوباما با این بیان که نظام ایران برای حقوق مردم خودش ارزشی قائل نیست،چنین نظامی با سلاح هسته ای جسور تر خواهد شد و خطر آن بیشتر است.

آیت الله خامنه ای هم با سخنرانی در مشهد اسرائیل را تهدید کرد که اگر از طریق حمله نظامی با ایران برخورد کند،پاسخی شدیدتر به اسرائیل خواهد داد.علی خامنه ای بیان کرد:اگر غلطی از آنها سر بزند ، جمهوری اسلامی ایران ، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.

باراک اوباما پیش از سفر به اسرائیل یک پیام نوروزی به مردم ایران فرستاد که در این پیام بیان کرد که عید نوروز بهانه ای است تا من با رهبران و مردم ایران سخنانی داشته باشم.جان کری،وزیر امور خارجه آمریکا،رهبران ایران را به عمل به تعهداتشان دعوت کرد و ابراز امیدواری کرد تا دیوار بی اعتمادی میان ایران و آمریکا در هم ریزد.

آقای خامنه ای در پیام تبریکی نوروز خود، به فشار اقتصادی بر مردم اشاره داشت؛باراک اوباما هم ضعف اقتصادی ایران را ناشی از وجود تحریم ها دانست.

خود اسرائیل که دارای سلاح هسته ای است از ایرانی هسته ای می هراسد.این هراس و وحشت سران اسرائیلی از ایران دارای بمب اتم، ناشی از سیاست های غلط خارجی و داخلی ایران است.

جمهوری اسلامی از زمان تولد با تعصب و کینه نسبت به کشورهای خارجی، عمل کرده است.رهبران و سران نظام جمهوری اسلامی با خط و نشان و تهدید برای کشورهای دیگر سعی در حفظ روابط جهانی دارند.از طرفی هم سیاست داخلی ایران در مقابله با منتقدین و معترضین و سرکوب آنان،بیشترین درصد اعدام در ایران و اتفاقات سال 88 موج بی اعتمادی نسبت به ایران را گسترده تر کرده است.البته رهبر ایران سلاح هسته ای را حرام اعلام داشت که بر این موضوع هم اعتمادی نیست.

نظام ایران،به جای آنکه از طریق دیپلماتیک در مقابل کشورهایی که احساس می کند به مردم ایران زور می گویند و حق ایران را گرفته اند،بررسی و مورد پیگیری قرار دهد،با خط و نشان و تهدید و زبانی تند و هجومی به سوی این کشورها،سعی در حل مشکلات دارد.

سران ایران به توان نظامی خود اطمینان و اعتماد زیاد از حدی دارند؛رهبر ایران از نابودی تل آویو و حیفا می گوید.رهبر ایران باید در نظر بگیرد که اولا توان نظامی اسرائیل گسترده تر و محکم تر از توان نظامی ایران است،دوما باید در نظر بگیرد که آمریکا و غرب مدافع اسرائیل هستند و ایران با نابودی اسرائیل با پاسخی محکم از این کشورها روبه رو خواهد شد، سوما اسرائیل سخن از نابودی پایگاه های هسته ای ایران کرد و نه شهر های ایران و نابودی پایتخت اسرائیل حتما واکنشی سنگین از سوی غرب و اسرائیل در پی خواهد داشت؛البته نابودی پایگاه های هسته ای تهدیدی بر سلامتی مردم ایران است،چرا که انفجار این پایگاه ها موادی خطرناک تولید خواهد کرد که هزاران کیلومتر بر شهرها و روستاها و ساکنانش تاثیر خواهد گذاشت و برای نتانیاهو این مساله مهم نیست و برای او سلامتی کشورش مهم است.

همین مساله و تهدید به نابودی تل آویو و حیفا،از ایران، موج بی اعتمادی بیشتری تولید خواهد کرد.ایران با چه وسیله ای دو شهر اسرائیل را با خاک یکسان می کند؟  همین مساله فعالیت های هسته ای ایران را مشکوک تر جلوه می دهد.تهدید اسرائیل به این روش بیشتر سران آن رژیم را می هراساند و صبر سران اسرائیل هم به اتمام می رسد و مذاکرات فشرده تر خواهد شد و تحریم ها نیز بیشتر.

ایران باید با کشورهای غربی مذاکره کند.رهبر ایران می گوید ما زیر بار تحمیل و تحقیر نخواهیم رفت؛رهبر ایران گویی نمی پسندد مشکلات از طریق دیپلماتیک حل شود.مردم ایران مشکل فقر را خواهند داشت،خود رهبر ایران فشارهای اقتصادی را پذیرفت.اگر به راستی وضعیت مردم ایران برای رهبران جمهوری اسلامی مهم بود،از این طریق تحریم کنندگان را تحریک نمی کرد.در غیر این صورت باید جنگ تحمیلی را تحمل کنیم!آنچه هست این است که رهبران ایران سه دهه آمریکا و اسرائیل و اروپا را تهدید کرده اند و پرچم آنان را سوزانده اند و مرگ بر آنان فرستادند،حال پس از این مدت برای آنان بسی سخت خواهد بود که با این کشورها مذاکره کنند،چرا که نوع دید طرفداران نظام ممکن است به سران آن تغییر کند.

باید نقدی هم بر آمریکا و اسرائیل داشت.رهبران ایران متوجه هستند که اگر از طریق سلاح هسته ای اسرائیل را نابود کنند،با پاسخی تند از سوی غرب و آمریکا مواجه خواهند شد.این موضوع به سادگی نیست که ایران اگر به سلاح هسته ای دست پیدا کند،مستقیم اسرائیل را نابود خواهد کرد؛در ضمن سیاستمداران و رهبران ایران داشتن سلاح هسته ای را رد می کنند.مساله دیگر درباب تحریم هاست.اوباما یاد می کند که تحریم ها بر اقتصاد تاثیر گذاشته است،خب اقتصاد هم بر وضع مالی مردم تاثیر می گذارد! بعد هم اوباما این مساله را مسالمت آمیز یاد می کند و نامه تبریک به مناسبت عید نوروز بر مردم ایران می فرستد!این مساله نمی تواند مسالمت آمیز باشد.بسیاری از تحریم دارو در ایران می گویند،اگر به راستی دولت آمریکا با حکومت ایران مشکل دارد،پس چرا بر مردم ایران فشار می آورند که بعد نامه تبریک و فدایت شوم برای مردم بفرستد؟

مساله ای دیگر درباب اسرائیل است.این مساله بیان شده است که اسرائیل دارای مقادیر زیادی از سلاح هسته ای است.خود اسرائیل تا چه حد قوانین حقوق بشری را رعایت کرده است؟نمونه بارزش بمب باران غزه است.اسرائیل در حق مردم فلسطین هم جنایات های زیادی مرتکب شده است که دوباره امروز هم آنان را تکرار می کند. چرا اسرائیل تحریم نمی شود؟چرا به اسرائیل یک اخطار داده نمی شود؟

در این مسائل البته باید لجاجت حکومت ایران را در نظر گرفت در مقابل هم بی مرامی هایی صورت می گیرد.اما سالهاست آمریکا و غرب چراغ سبزی به ایران نشان داده اند و رهبران ایران با گستاخی این چراغ سبز را نمی بینند و تغییری در مواضع خود ایجاد نمی کنند.بنده نسبت به اوباما انتقاداتی دارم که در این مطلب بیان کردم اما خود آقای اوباما در این سالها به ایران لطف داشت و سعی در حل این مساله از طریق دیپلماتیک داشت.اما رهبران ایران این مساله را نمی پذیرند.در هر صورت باید سران نظام جمهوری اسلامی در رفتار و مواضع سیاسی خود به زودی تغییر ایجاد کنند یا آن را در هر صورت اصلاح کنند.

Advertisements

پاسخي براي مطلب بگذاريد

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: