مردی که باید به وجودش افتخار کرد!

مردی که باید به وجودش افتخار کرد!

روز 29 اسفند،روزی که همه ما آن را می شناسیم.روزی که مردی بزرگ و پیر در برابر استعمار ایستاد.روزی که یک مرد بود و یک لشکر عصبانی و خشمگین که دیگر اینجا ایران است،سرزمین پارس است.آن روز،روزی که نفت ملی شد.به برکت آن مرد.

دکتر محمد مصدق،مردی که در برابر استعمار ایستاد و از حق همیشگی ملت ایران و کشور کهن ما،دفاع کرد.فرخنده باد این مرد.این مرد که روح ملی را شاد و زنده  نگه داشت.این مرد بزرگ که سمبل یک مرد واقعی و یک مرده آزاده و یک ایرانی به تمام معناست.آن مرد،محمد مصدق، مرد بزرگی که باید به وجودش افتخار کرد و همیشه نامش و یادش در دل ما ایرانی هاست و زنده است و همیشه زنده است.و این است که چرچیل می گوید: ما از هيتلر و ارتش آريايی اش شكست نخورديم! ولي يک آريايی كچل فقط با یک خودنويس ما را شكست داد.

روز ملی شدن صنعت نفت گرامی باد.

Advertisements

12 پاسخ

 1. و ما ب وجود او و دوست دارانش افتخار میکنیم.

 2. این ملت سینه زن هست دوست گرامی وقتی امام حسین نیست دنبال بهانه میگرده زیر علم یکی سینه بزنه اول ٢٨ مرداد و مصدق بعد هم خمینی .مصدق نفتی ملی نکرد به انگلیسها گفت بروید نفت تعطیل شد کسی نخرید ملت گرسنه ماند و آماده بلعیدن بوسیله روسها که اگر شاه نبود ما ان زمان جمهوری ایرانستان داشتیم که با فروپاشی شوروی هر کس جایی از ان را میکشید و جنگهای مردم کشی در میگرفت .مصدق کهنه قاجاری بود که نقش خود را به عنوان شهید به بهترین وجه بازی میکرد .
  برای رفتن به عمق این شهید نمایی قاجاری یکبار دیگر به دقت به سکانس جنگ دایی جان ناپلئون و آقاجون که میخواست مهمانی مدرنی بگیرد توجه کنید که دایی جان برای منکوب کردن رقیب چه روضه خوانی راه انداخت .

  • سپاس که در وبلاگم حضور یافتید.
   بهتر بود می گفتید این ملت قهرمان ساز است!
   افتخار به دکتر مصدق ربطی به قهرمان سازی و شهید سازی ندارد.

  • Ha ha
   khodat javabe khodat ra dadi Kashani bad az kudetaye 28 Mordad khahane edame mosadegh shod
   Rayeese rozeh khanhaye aan mogheh
   Shah ham keh daste kashaniro mibusid
   In enghelab az natayeje dictatoriye shah va nokariye bi choono cheraye oo dar moghabele amrica va khareji ha bud ‹

   Alan ham vojude pesare oo aamele ekhtelaf va ba baghaye jomhutiye eslami hast
   Kami tarikh bekhan bejayeh in tavahommat

 3. خواهش می‌کنم تاریخ را تحریف نکنید. بحث ملی‌ شدن نفت از اوایل ۱۳۲۰ که متفقین ایران را اشغال کردند در مجلس و مطبوعات مطرح بود. در دوره چاردهم مجلس که مصدق به مجلس راه یافت، نماینده قوچان، غلام حسین رحیمیان، طرح ملی‌ شدن نفت را ارائه کرد ولی‌ مصدق با او مخالفت کرد و گفت: «برو آقا مگر میشود نفت را ملی‌ کرد؟» در دوره شانزدهم قانون ملی‌ شدن نفت به وسیله مجلس تصویب شد. نفت را مجلس ملی‌ کرد نه مصدق. یک ماه و نیم پس از آن، در اردیبهشت ۱۳۳۰، که شاه قانون ملی‌ شدن نفت را امضا کرد، مصدق را به نخست وزیری برگمارد.

  متاسفانه ما ملت مظلوم پرست و مظلوم پرور هستیم. نگاه ما به سیاست رمانتیک و عاطفانه است. از مصدق قهرمان بی‌ عیب و نقصی ساخته ایم و هر کس هم عیب و ایراد مصدق را به گوید حتما بایستی مزدور، ساواکی، سلطنت طالب باشد. این تعریف و تمجید بی‌ پایان از مصدق چه سودی دارد؟ آیا بهتر نیست به منتقدین گوش دهیم تا اشتباهت مصدق را تکرار نکنیم؟ ملی‌ شدن نفت دست آورد برجسته‌ای بود ولی‌ اجرای آن به دست یرک مشت آدم‌های نشی‌ و بی‌ اطلاع از امور نفت افتاد و شد آن چه شد. زدیم انگلیسی‌ها را با جار و جنجال بیرون کردیم ولی‌ خود در اداره صنعت نفت درماندیم. به طوری که صنعت نفت حدود سه‌ سال و نیم خوابیده بود. این چه ملی‌ شدن است؟ آیا این هم جشن گرفتن دارد؟

 4. … اسب تو دهن این مرد که حرومزاده ای بیش نبود.

 5. منظور شما از «باید» به وجودش افتخار کرد چیست؟ چرا «باید»؟ شما به حقی‌ برای من تکلیف تعیین می‌کنید؟ اگر شما به او افتخار می‌کنید به من چه کار دارید؟ اگر کسی‌ چون من به مصدق افتخار نکند بلکه بر عکس به روش مدیریت او منتقد باشد تکلیفش چیست؟ این همان دموکراسی است که شما به آن معتقد هستید؟ دموکراسی آن جایی است چون در آمریکا که سوزاندن پرچم آن کشور آزاد است و هر کسی‌ میتواند کاریکاتور جرج واشنگتن را هم بکشد به دون آنکه به خیانت، ساواکی، آریامهری، هزار اتهام دیگر متهم شود. خجالت بکشید.

  • مگر من گفتم تو افتخار کنی؟شماباید صادق باشید اما می تونید نباشید!
   خب نقد دارید،نقد کنید!اما نه ترور شخصیت و یا تخریب شخصیت تا مهر آریامهری و سلطنت طلب نخورید.
   مشکل این است که مردم آمریکا هم می دانند نقد چیست و هم می توانند نقد کنند!ولی بسیاری از مردم ما نه می دانند نقد چیست و نه بلد هستند نقد کنند؛بنابر این تخریب شخصیت می کنند.چه مصدق،چه خمینی و چه شریعتی.

   • تخریب شخصیت شما شیفتگان مصدق می‌کنید که تا کسی‌ زبان به انتقاد از مصدق باز می‌کند به دون آنکه به حرفش گوش بدهید هر چه اتهامات کلیشه‌ای و از پیش آماده شده را بر سرش می‌ریزید. در کنار آن کیش شخصیت هم به وجود آورده‌اید. و به قول این خانم تاریخ را به دلخواه خود تحریف هم می‌کنید. همانطور که ایشان گفتند ملی‌ شدن نفت یک کار گروهی بود نه‌ اندیشه و کار یک نفر. تازه خود مصدق در آغاز با ملی‌ شدن نفت مخالف بود. قبول ندارید؟ بروید مذاکرات مجلس را به خوانید.

    شما با این روحیه خطر ناکید. اگر شما شیفتگان مصدق به قدرت برسید بر سر هر چار راه مجسمه مصدق را می‌گذارید و همه مردم مجبور می‌کنید در موقع عبور به آن تعظیم کنند، چه بسا خواندن کتاب «خاطرات و تألمات» مصدق را در مدرسه‌ها و دانشگاه ها اجباری کنید، نام مصدق را بر سر هر چه خیابان، بندر، شهر، نانوایی و اتوشویی و بقالی می‌ گذارید، بچه مدرسه ای ها را مجبور می‌کنید هر روز صبح قبل از شروع کلاس سرود مصدق بخوانند، آرم عنکبوتی جمهوری اسلامی بر میدارید و عکس مصدق را به روی پرچم ایران می‌گذارید، تقویم ایران پر میشود از تعطیلات مربوط به تولد، بلوغ، ازدواج، و… مصدق. چه بسا حتا اسما ایران را هم عوض کنید و بگذارید «مصدق آباد».

   • ملی شدن صنعت نفت یک کار گروهی بود اما دکتر مصدق در راس این مساله قرار داشت.
    اگر کسی هست از طرفداران دکتر مصدق که مقابل هر نقدی می ایستد و به دون آنکه به نقدها گوش فرادهد به منتقدین تهمت می زند،کار اشتباهی می کند!خب کار این افراد به من چه مربوط؟بنده هر کسی را چه از میان مذهبیان و چه از میان سکولارها که تحمل انتقاد نداشته باشد و با منتقدین مبارزه کند را محکوم می کنم.
    بنده شناختی به شما ندارم چرا که نه آشنایی به وبلاگتون دارم نه آشنایی با خودتون.
    مصدق مرد بزرگی برای کشور بود باید به ایشان افتخار کرد اما اگر دوست ندارید افتخار نکنید نقد کنید!
    برای قدرت یک عقیده یکسان خطرناک است.اولا ما دل خوشی در قدرت نداریم دوما دوست هم نداریم در قدرت از یک عقیده و یک ایده و یک تئوری استفاده شود.

پاسخي براي مطلب بگذاريد

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: