چه مي گذرد در حصر؟

 

نشانه‌های خطرناک در وضعیت جسمی مهدی کروبی

انتقال چند ساعته میرحسین به بیمارستان برای آزمایش پزشکی

تهدید و ممنوع الملاقاتی یکی از فرزندان میرحسین پس از اطلاع رسانی کلمه

متن كامل اخبار را در ادامه مطالب بخوانيد

نشانه‌های خطرناک در وضعیت جسمی مهدی کروبی

چکیده :روز گذشته آقای کروبی برای ساعاتی در یکی از بیمارستان های متعلق به نهادهای امنیتی بستری شد. این اقدام نهاد های امنیتی در پی علائم هشدار دهنده نسبت به وضعیت جسمانی آقای کروبی رخ داده است. این مبارز دوران پیش از انقلاب و زندانی سیاسی کنونی؛ طی دو هفته گذشته با “علائم هشدار دهنده” ای از جمله کاهش شدید وزن، بی اشتهایی، سرگیجه و حالت تهوع مواجه بوده است….

مهدی کروبی برای انجام “آزمایشاتی جدی” به بیمارستان منتقل شده است.

به گزارش سحام نیوز، روز گذشته آقای کروبی برای ساعاتی در یکی از بیمارستان های متعلق به نهادهای امنیتی بستری شد.

این اقدام نهاد های امنیتی در پی علائم هشدار دهنده نسبت به وضعیت جسمانی آقای کروبی رخ داده است.

این مبارز دوران پیش از انقلاب و زندانی سیاسی کنونی؛ طی دو هفته گذشته با “علائم هشدار دهنده” ای از جمله کاهش شدید وزن، بی اشتهایی، سرگیجه و حالت تهوع مواجه بوده است.

بنا به این گزارش سحام، خانواده بارها در مورد وضعیت جسمانی آقای کروبی تذکر داده بودند، که سرانجام مقامات امنیتی، اقدام به انتقال ایشان به یکی از بیمارستان های وابسته می کنند.

سحام نیوز اعلام کرده است که اخبار تکمیلی در این خصوص را به اطلاع هموطنان خواهد رسانید.

همچنین صبح امروز نیز بنا به گزارش های منتشر شده میرحسین موسوی، دیگر رهبر جنبش سبز، برای انجام برخی آزمایشات به بیمارستان قلب تهران منتقل شده است.

گزارش کلمه در این باره را در اینجا بخوانید

اکنون بیش از ۶۵۰ روز است که آقایان مهدی کروبی و میرحسین موسوی و خانم زهرا رهنورد در حبس خانگی به سر می برند.

بیش از ۶۰۰ روز است که مهدی کروبی جدا از همسرش و به تنهایی در جایی بجز منزل شخصی اش در حبس است. خانم فاطمه کروبی، همسر آقای کروبی بارها به این اقدام حاکمیت اعتراض کرده بود.

فشارها بر روی خانواده آقایان کروبی و موسوی به حدی است که امکان اطلاع رسانی دقیق و شفاف در خصوص آخرین وضعیت ایشان به آسانی مقدور نیست.

انتقال چند ساعته میرحسین به بیمارستان برای آزمایش پزشکی

چکیده :نیروهای امنیتی صبح امروز میرحسین موسوی را که دو ماه پیش به علت عارضه قلبی آنژیوگرافی کرده بود، برای انجام آزمایش های و تست قلبی به بیمارستان اعزام کرده و ساعتی بعد وی را به زندان خانگی منتقل کردند….

میرحسین موسوی امروز برای انجام آزمایش های پزشکی به بیمارستان قلب تهران منتقل شد.

به گزارش کلمه، نیروهای امنیتی صبح امروز میرحسین موسوی را که دو ماه پیش به علت عارضه قلبی آنژیوگرافی کرده بود، برای انجام آزمایش های و تست قلبی به بیمارستان اعزام کرده و ساعتی بعد وی را به زندان خانگی منتقل کردند.

میرحسین موسوی در دو هفته گذشته مجددا دچار درد و ناراحتی در قلب شده و همچنین با نوسان شدید فشار خون رو به رو بوده است.

بر اساس این گزارش، قرار بوده در بیمارستان تست ورزش نیز بر روی میرحسین انجام گیرد اما به دلیل اینکه پزشکان احتمال داده اند این تست فشار زیادی بر بدن وی بیاورد، انجام آن را به زمان دیگری موکول کرده اند.

تست ورزش برای بررسی بیماری رگ‌ های کرونری قلب انجام می شود و بدن باید حدی از سلامت را داشته باشد تا اتفاق خطرناکی در حین تست برایش رخ ندهد.

منابع بیمارستانی بارها اعلام کرده اند که پروتکل های استاندارد پزشکی درباره بیماری میرحسین موسوی رعایت نمی‌شود. این در حالی است که بیماری وی پیش از زندان خانگی سابقه نداشته است.

روز گذشته کلمه گزارش داده بود که به رغم همه ی نگرانی هایی که در افکار عمومی وجود دارد، ماموران امنیتی از ارسال هرگونه خبری در خصوص سلامت این همراه دربند جنبش سبز خودداری می کنند؛ تا آنجا که هر بار با کوچک ترین اطلاع رسانی در مورد وضعیت او، سیل تهدیدها و فشارها بر خانواده افزایش می یابد.

شهریور ماه سال جاری دکتر علی شکوری راد، پزشک متخصص، درباره وضعیت پزشکی میرحسین موسوی که به دلیل عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شده بود، به خبرنگار کلمه گفته بود: در یکی از رگ های قلب آقای موسوی که تنگ شده بوده، استنت گذاشته اند.

شکوری راد در آن زمان گفته بود: میرحسین موسوی در چند ماه اخیر مشکلاتی پیدا کرده بوده و نیاز به اقدامات درمانی داشتند که اگر زودتر انجام می شد حتما با پروتکل پزشکی سازگارتر بوده است.

سال گذشته نیز انجمن اسلامی جامعه پزشکی از مسئولان خواسته بود که به وضعیت سلامتی رهبران جنبش سبز، تحت نظارت پزشکان مورد تایید ایشان رسیدگی شود تا خانواده ها از نگرانی بیرون آیند.

با توجه به شرایط جسمی زهرا رهنورد و میرحسین موسوی، خانواده ی این دو همراه جنبش سبز خواستار انتشار بولتن سلامت این دو همراه زندانی و معاینه مستمر توسط پزشک شناخته شده و قابل اطمینان خانواده و همچنین امکان تماس مستمر و ارتباط منظم و همچنین رفع هرگونه سخنان تهدیدآمیز از جانب ماموران شده اند.

سال گذشته نیز شورای هماهنگی راه سبز امید برای رفع نگرانی افکار عمومی خواستار آن شده بود که پزشک مورد اعتماد میرحسین موسوی، وی را معاینه و بولتن رسمی وضعیت سلامت آقای موسوی را به طور رسمی و منظم منتشر کند و در اختیار همگان قرار دهد.

با آنکه نزدیک به ششصد و پنجاه روز از حبس خانگی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و مهدی کروبی می گذرد، هنوز به هیچ یک از خواسته های خانواده آنها و افکار عمومی مبنی بر ارائه اخبار در مورد سلامت رهبران جنبش سبز پاسخی داده نشده و عملکرد و اظهارات ماموران نیز همواره بر نگرانی ها افزوده است

تهدید و ممنوع الملاقاتی یکی از فرزندان میرحسین پس از اطلاع رسانی کلمه

چکیده :در پی اطلاع رسانی کلمه درباره وضعیت میرحسین و رهنورد، یک مقام امنیتی در تماس تلفنی با یکی از دختران موسوی، او را تهدید کرد و به وی گفت که فعلا اجازه ملاقات با پدر و مادر را ندارد. میرحسین هم در ملاقات دیروز با دو دختر دیگر، در واکنش به هشدار ماموران درباره اطلاع رسانی و ادعای دروغ بودن این خبرها، محتویات خبر کلمه را کاملا صحیح و درست دانست و بر لزوم ادامه اطلاع رسانی درباره وضعیت خود و خانم رهنورد تاکید کرد….

در پی اطلاع رسانی کلمه درباره وضعیت میرحسین و رهنورد، ضمن تداوم فشارها بر سه فرزند موسوی، یکی از آنها از سوی یک مامور امنیتی تهدید و به وی گفته شد که فعلا ممنوع الملاقات است.

به گزارش کلمه، زندانبانان در هفته جاری به دختران موسوی و رهنورد اعلام کرده بودند این هفته در روز سه شنبه برای ملاقات مراجعه کنند.

اما عصر دیروز و ساعتی پیش از زمان این ملاقات، یک مامور امنیتی در تماس تلفنی با یکی از دختران میرحسین، به بهانه خبررسانی کلمه او را مورد تهدید قرار داد و ضمن سخنانی هشدارآمیز اعلام کرد که وی فعلا اجازه ملاقات با پدر و مادر را نخواهد داشت و مورد پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.

مامور مورد اشاره با لحنی تند و همراه با فریاد و توهین، دختر نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس را تهدید کرد که در صورت ادامه اطلاع رسانی درباره وضعیت موسوی و رهنورد، شرایط برای آنها و دخترانشان سخت تر خواهد شد. او همچنین ضمن اعلام ممنوعیت حضور در ملاقات برای وی ادعا کرد که اخبار منتشر شده، دروغ و نشر اکاذیب بوده و قابل پیگرد قضایی است.

این مقام امنیتی همچنین گفته است که ما به بزرگان نظام هم گفته ایم شما دروغ می گویید. وی اما نگفت که منظورش از بزرگان نظام چه کسی یا کسانی است و آیا بزرگان نظام اساسا از آنچه در این مدت بر خانواده و نیز میرحسین و رهنورد گذشته است، خبر دارند یا خیر؟

بر اساس این گزارش، پس از این تماس تلفنی تهدیدآمیز، دو دختر دیگر موسوی طبق قرار قبلی برای دیدار با پدر و مادر خود به زندان کوچه اختر مراجعه کردند. آنها با حضور تعداد بیشتری از ماموران نسبت به دفعات قبلی مواجه شدند و پیش از آنکه در منزل برای آنها باز شود، با تاکید از آنها پرسیده شده که دختر ممنوع الملاقات شده هم همراهشان هست یا خیر؛ تا اگر هست از ورود ایشان ممانعت شود.

به گفته دختران موسوی، در ملاقات دیروز که در حضور ماموران صورت گرفته است، یکی از ماموران امنیتی پرینت خبر اخیر کلمه درباره آخرین وضعیت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را در اختیار ایشان قرار می دهد و با تکرار تهدیدها، درباره خبررسانی ها و فعالیت های رسانه ای هشدار می دهد.

پس از آن دو دختر دیگر میرحسین به تماس تلفنی مذکور اشاره و تاکید می کنند ماموران به بهانه خبررسانی کلمه و با این ادعا که این خبرها نشر اکاذیب است، خواهرشان را ممنوع الملاقات و تهدید کرده اند.

میرحسین نیز با تاکید بر اینکه محتویات این خبر مختصر، کاملا صحیح و درست است، برخی وقایع و رفتارهای دوران حصر با خود و خانواده اش را گوشزد می کند.

او نگرانی های فرزندان درباره سلامتی پدر و مادر زندانی شان و اطلاع رسانی درباره این حصر غیرقانونی را یک حق طبیعی بر می شمرد و بر لزوم ادامه اطلاع رسانی درباره وضعیت خود و خانم رهنورد توسط هر سه فرزندش تاکید می کند.

منبع:سايت كـلمه

Advertisements

پاسخي براي مطلب بگذاريد

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: